Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Grajewo, Radziłów, Rajgród, Szczuczyn, Wąsosz
Belka
Czwartek, 16 Sierpnia 2018   imieniny: Nora, Joachim, Roch
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Upały w Polsce: Długoterminowa prognoza pogody na...

Data dodania: 2018-08-14
Upały w Polsce. W najbliższym czasie możemy spodziewać się burz z gradem. Gdzie wystąpią? Zobacz na mapie burzowej online. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatów... więcej »
 
 

"STACJA ANIMACJA" najlepsza na Podlasiu!

Data dodania: 2018-08-13
W 2016 roku w Bibliotece - Centrum Kultury w Szczuczynie zrealizowano projekt „Szczuczyn okiem młodego filmowca”, który odbił się szerokim echem w regionie. Uczestnicy ówczesnego projektu o... więcej »
 
 

UWAGA! Oszuści "na wnuczka" znów...

Data dodania: 2018-08-13
Dzisiaj grajewscy policjanci otrzymali sygnał od starszej mieszkanki Grajewa dotyczący próby oszustw na „wnuczka”. Funkcjonariusze apelują - nie dajmy się nabrać na opowieści, kt&oa... więcej »
 
 

Warsztaty scrapbookingu

Data dodania: 2018-08-13
CTM - Muzeum Mleka Oddział Grajewskiego Centrum Kultury serdecznie zaprasza na warsztaty scrapbookingu ph."Wspomnienia z wakacji - albumy pamiątkowe", które odbędą się w dniu 20 sierpnia 2018r. w ... więcej »
 
 

„BEZPIECZNY KIERUNEK - MAZURY" –...

Data dodania: 2018-08-13
Policjanci ruchu drogowego z Łomży, Kolna i Grajewa przeprowadzili wspólne działania pn. „Bezpieczny kierunek - Mazury”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach... więcej »
 
 

WARMIA - CRESOVIA 4:0

Data dodania: 2018-08-13
Wysokim zwycięstwem 4:0 nad CRESOVIĄ Siemiatycze zainaugurowali piłkarze WARMII Grajewo nowy sezon rozgrywek IV ligi. Zespół trenera Leszka Zawadzkiego do spotkania przystąpił osłabiony br... więcej »
 
 

Jak wykształceni są nasi gminni radni?

Data dodania: 2018-08-13
W których powiatach jest najwięcej radnych po podstawówce? Czy jest ich więcej niż absolwentów zawodówek czy liceów? Sprawdzamy powiat po powiecie. więcej »
 
 

Kompletnie pijany uderzył w drzewo

Data dodania: 2018-08-12
Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20:00 na ul. Łaziennej w Grajewie. Kierowca volvo jadąc do ul. Wojska Polskiego w stronę ul. Buczka, zjechał na przydrożny chodnik i uderzył w drzew... więcej »
 
 

Kolejne podtopienia

Data dodania: 2018-08-12
W minioną sobotę grajewscy strażacy z JRG i OSP KSRG po raz kolejny wypompowywali wodę z ul. Elewatorskiej. Poziom wody był na tyle wysoki, że auta osobowe, które przejeżdżały t&... więcej »
 
 

W grudniu nie będzie papierowych zwolnień

Data dodania: 2018-08-12
We wrześniu ubiegłego roku w województwie warmińsko-mazurskim ilość wystawianych elektronicznych zwolnień była bardzo niewielka. Na 57,7 tys. udokumentowanej przez lekarzy niezdolnoś... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1186
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grajewski - powiat północno-zachodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Grajewie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grajewo, Rajgród, Szczuczyn, Radziłów i Wąsosz zajmując w sumie powierzchnię 967,24 km2.

  W gospodarce powiatu dominują: rolnictwo, handel, usługi oraz agroturystyka. W stolicy - Grajewie - działają  między innymi: Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL oraz ZAKREM Sp. z o.o.

  Atrakcje przyrodnicze regionu stanowią: Biebrzański Park Narodowy, rezerwat przyrody Czerwone Bagno oraz Obszary Chronionego Krajobrazu "Dolina Biebrzy I" i "Jeziora Rajgrodzkie", zaś do wartych zobaczenia zabytków zaliczamy: neogotycki Kościół Trójcy Przenajświętszej, Wieżę ciśnień z 1896 w Grajewie czy zespół dworski z przełomu XVII i XVIII w w gminie Szczuczyn.

  Przez powiat grajewski przebiegają drogi krajowe: DK nr 65 z  Białegostoku do Ełku oraz DK nr 61 z Warszawy do Suwałk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola