Belka
Środa, 5 Października 2022   imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czy rodzice wykorzystali w ferie bon turystyczny

Data publikacji: 2022-02-17, Data modyfikacji: 2022-02-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Czy rodzice wykorzystali w ferie bon turystyczny

Zakończyły się już ferie zimowe w naszym regionie. Rodzice mogli w tym czasie  skorzystać z bonów turystycznych, by zapłacić za zimowy wypoczynek dziecka. W województwie podlaskim do zrealizowania zostało jeszcze 77,7 tysiące bonów. To liczba zarówno tych aktywnych bonów, ale jeszcze całkowicie niewykorzystanych, jak i nieaktywnych.

Bon turystyczny to elektroniczne świadczenie, którym rodzice mogą płacić za wypoczynek dzieci, usługi hotelarskie i imprezy turystyczne realizowane na terenie Polski. Wysokość bonu na jedno dziecko to 500 zł, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnością ta kwota jest dwa razy wyższa – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podlaskim.

W województwie podlaskim przyznano ponad 122 tys. bonów, w stu procentach wykorzystano już 44,3 tys. bonów. Wśród pozostałych bonów, ponad 38 tys. nie zostało jeszcze aktywowanych, co oznacza, że rodzice nie pobrali ich na swoim profilu PUE. Kwota nieaktywnych bonów to prawie 29 mln zł.

- Aktywacja bonów jest bardzo prosta. Rodzic, który pobiera świadczenie 500 plus na dziecko taki bon ma na swoim profilu PUE, wystarczy zalogować się i przejść  na zakładkę bon turystyczny, a następnie go aktywować. Po aktywacji można już płacić za wypoczynek czy usługę hotelową bonem, można nim płacić kilkakrotnie, aż do wyczerpania kwoty – wyjaśnia rzeczniczka.

Bon turystyczny ważny jest do końca września tego roku. Do tego czasu trzeba zrealizować płatność bonem, zaś sama usługa może być zrealizowana  nawet po tej dacie.

Do tej pory rodzice w województwie podlaskim aktywowali 83,8 tys. bonów, czyli 69 proc. Wśród tych aktywnych wykorzystano już 53 proc. Do pobrania i aktywowania pozostało wciąż jeszcze 31 proc. wszystkich przyznanych bonów.

Mieszkańcy województwa podlaskiego za wypoczynek bonami zapłacili już 52,5 mln zł.

W naszym regionie  liczba podmiotów turystycznych wynosi  525, z czego w  433 można płacić bonami turystycznymi. Do tej pory kwota z bonów, którą rodzice zostawili w naszym województwie przekroczyła 23,6 mln zł.

Od początku tego roku do chwili obecnej rodzice w województwie podlaskim aktywowali 2,8 tys. jeszcze do tej pory nieaktywnych bonów turystycznych, a wykorzystali w stu procentach 3,2 tys.

, Źródło artykułu: Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grajewski - powiat północno-zachodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Grajewie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grajewo, Rajgród, Szczuczyn, Radziłów i Wąsosz zajmując w sumie powierzchnię 967,24 km2.

  W gospodarce powiatu dominują: rolnictwo, handel, usługi oraz agroturystyka. W stolicy - Grajewie - działają  między innymi: Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL oraz ZAKREM Sp. z o.o.

  Atrakcje przyrodnicze regionu stanowią: Biebrzański Park Narodowy, rezerwat przyrody Czerwone Bagno oraz Obszary Chronionego Krajobrazu "Dolina Biebrzy I" i "Jeziora Rajgrodzkie", zaś do wartych zobaczenia zabytków zaliczamy: neogotycki Kościół Trójcy Przenajświętszej, Wieżę ciśnień z 1896 w Grajewie czy zespół dworski z przełomu XVII i XVIII w w gminie Szczuczyn.

  Przez powiat grajewski przebiegają drogi krajowe: DK nr 65 z  Białegostoku do Ełku oraz DK nr 61 z Warszawy do Suwałk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola