Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wspólnie będą walczyć o dworzec | Radio 5

 
Nowo wybrany starosta powiatu grajewskiego Waldemar Remfeld i ponownie wybrany burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski wspólnie będą walczyć o grajewski dworzec. Taka dobra dla grajewian i mieszkańców regionu deklaracja padła w piątek (23.11) na wspólnej konferencji prasowej. Dworzec jest architektoniczną perłą z 1873 roku, lecz wymaga remontu, zagospodarowania. Mimo rozległej kubatury podróżni nie mają tutaj poczekalni. Porozumienie starostwa i ratusza w kierunku przywrócenia dworcowi dawnego blasku, to - jak mówi Dariusz Latarowski - pierwszy krok do dalszych działań. Dworzec to własność skarbu państwa, w którego imieniu występuje starosta powiatu grajewskiego Waldemar Remfeld. Zapowiada on, że reaktywacja dworca będzie priorytetem. Na tym terenie ma w zamyśle samorządowców znaleźć się także dworzec komunikacji samochodowej. Kwestią czasu jest wspólny pomysł na zagospodarowanie całego terenu wraz z budynkiem.

 


Radio 5
 
Data pliku video: 2018-11-23, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grajewski - powiat północno-zachodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Grajewie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grajewo, Rajgród, Szczuczyn, Radziłów i Wąsosz zajmując w sumie powierzchnię 967,24 km2.

  W gospodarce powiatu dominują: rolnictwo, handel, usługi oraz agroturystyka. W stolicy - Grajewie - działają  między innymi: Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL oraz ZAKREM Sp. z o.o.

  Atrakcje przyrodnicze regionu stanowią: Biebrzański Park Narodowy, rezerwat przyrody Czerwone Bagno oraz Obszary Chronionego Krajobrazu "Dolina Biebrzy I" i "Jeziora Rajgrodzkie", zaś do wartych zobaczenia zabytków zaliczamy: neogotycki Kościół Trójcy Przenajświętszej, Wieżę ciśnień z 1896 w Grajewie czy zespół dworski z przełomu XVII i XVIII w w gminie Szczuczyn.

  Przez powiat grajewski przebiegają drogi krajowe: DK nr 65 z  Białegostoku do Ełku oraz DK nr 61 z Warszawy do Suwałk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola