Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Młody narodowiec z Grajewa został wiceministrem

 
28-letni Adam Andruszkiewicz został mianowany na sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji - poinformowały służby prasowe resortu. Kim jest człowiek, który ma teraz dbać o informatyzację kraju? Za Andruszkiewiczem ciągnie się długa lista kontrowersji, a nawet skandali. Adam Andruszkiewicz, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej, dostał się do Sejmu z listy Kukiz'15. Jednak szybko porzucił Pawła Kukiza, któremu zawdzięcza obecność w dużej polityce. Razem z innym rozłamowcem z klubu Kukiz'15 - ojcem premiera Kornelem Morawieckim - tworzy dziś partię Wolni i Solidarni. Andruszkiewicz to młody narodowiec z Grajewa, który słynie z kontrowersji. W 2016 roku, 26-letni wówczas Andruszkiewicz, pobrał niemal 40 tysięcy złotych tzw. kilometrówek, choć nie miał prawa jazdy, ani samochodu. Andruszkiewicz tłumaczył to mówiąc m.in., że nie ma ustawowego obowiązku posiadania uprawnień do prowadzenia samochodu, żeby móc pobierać kilometrówki. Jak wyliczył niegdyś "Fakt" Andruszkiewicz swoim nieistniejącym samochodem za taką kwotę kilometrówki musiałby okrążyć kulę ziemską, gdyby był traktowany jak zwykły obywatel i obowiązywałyby go stawki za kilometr dla zwykłego człowieka, bez sejmowych przywilejów. Jak informowaliśmy w Fakt24.pl nazwisko Andruszkiewicza przewija się w sprawie, którą bada prokuratura z Chełma. Chodzi o sprawę fałszowania podpisów pod listami wyborczymi w wyborach samorządowych w 2014 r. Śledczy sprawdzają, w jaki sposób doszło do zaginięcia tomu akt. W zaginionym tomie były m.in zeznania 12 świadków. Prokuratorzy przesłuchali ich w związku ze śledztwem za fałszowanie podpisów pod listami poparcia dla kandydatów Młodzieży Wszechpolskiej, którzy w 2014 roku startowali w wyborach do białostockiej rady miasta. Wtedy okręgiem podlaskim tego ugrupowania kierował Adam Andruszkiewicz. Jakie doświadczenie w cyfryzacji ma nowy wiceminister? Tego niestety nie wiadomo, bo osiągnięcia Andruszkiewicza nie były do tej pory powiązane z informatyką. Jak pisaliśmy, jego najgłośniejszym "cyfryzacyjnym" wyczynem, było zwołanie nielegalnego zgromadzenia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Andruszkiewicz zasłynął też swoim oryginalnym apelem o zmianę nazw... pociągów. W 2016 roku domagał się, by pociągi nazwane od nazwisk wielkich Polaków "Gombrowicz" i "Broniewski" zmieniły swoich patronów. – Czy to postać, którą należy promować? – mówił o wielkim pisarzu Gombrowiczu poseł z Grajewa. W pociągach nie podobały mu się też m.in. słowiańskie nazwy "Świętopełk", "Czcibór" i "Światowid". Andruszkiewicz denerwował się, że są "okultystyczne, promujące pogańskie i mityczne bóstwa".

 


Plotka Polska
 
Data pliku video: 2019-01-01, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grajewski - powiat północno-zachodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Grajewie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grajewo, Rajgród, Szczuczyn, Radziłów i Wąsosz zajmując w sumie powierzchnię 967,24 km2.

  W gospodarce powiatu dominują: rolnictwo, handel, usługi oraz agroturystyka. W stolicy - Grajewie - działają  między innymi: Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL oraz ZAKREM Sp. z o.o.

  Atrakcje przyrodnicze regionu stanowią: Biebrzański Park Narodowy, rezerwat przyrody Czerwone Bagno oraz Obszary Chronionego Krajobrazu "Dolina Biebrzy I" i "Jeziora Rajgrodzkie", zaś do wartych zobaczenia zabytków zaliczamy: neogotycki Kościół Trójcy Przenajświętszej, Wieżę ciśnień z 1896 w Grajewie czy zespół dworski z przełomu XVII i XVIII w w gminie Szczuczyn.

  Przez powiat grajewski przebiegają drogi krajowe: DK nr 65 z  Białegostoku do Ełku oraz DK nr 61 z Warszawy do Suwałk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola