Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kryteria dochodowe

Data publikacji: 2018-10-02, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
W związku z wejściem w życie z dniem 1 października 2018 r. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 lipca 2018 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1358) informujemy, że zmieniła się wysokość następujących kwot: kryterium dochodowego dla osoby samotnie gospodarującej 701 zł wcześniej 634 zł dla osoby w rodzinie 528 zł wcześniej 514 zł maksymalna kwota zasiłku stałego 645 zł wcześniej 604 zł kwota dochodu z 1 ha przeliczeniowego 308 zł wcześniej 288 zł kwota będąca podstawą ustalenia wysokości pomocy pieniężnej na usamodzielnienie, na kontynuowanie nauki i pomocy na zagospodarowanie w formie rzeczowej 1763 zł wcześniej 1722 zł minimalną kwotę świadczenia pieniężnego na utrzymanie i pokrycie wydatków związanych z nauką języka polskiego dla cudzoziemców, którzy uzyskali w Rzeczypospolitej Polskiej status uchodźcy, ochronę uzupełniającą lub zezwolenie na pobyt czasowy udzielone w związku z okolicznością, o której mowa w art. 159 ust. 1 pkt 1 lit. c lub d ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. z 2017 r. poz. 2206 i 2282 oraz z 2018 r. poz. 107, 138 i 771) 647 zł wcześniej 606 zł maksymalna kwota świadczenia pieniężnego na utrzymanie i pokrycie wydatków związanych z nauką języka polskiego dla cudzoziemców, którzy uzyskali w Rzeczypospolitej Polskiej status uchodźcy, ochronę uzupełniającą lub zezwolenie na pobyt czasowy udzielone w związku z okolicznością, o której mowa w art. 159 ust. 1 pkt 1 lit. c lub d ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach 1376 zł wcześniej 1335 zł W związku z powyższym Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie zawiadamia o konieczności weryfikacji decyzji w sprawie przyznanych zasiłków stałych na okres dłuży niż do 30 września 2018 r. Celem uproszczenia postępowania w sprawach dotyczących zmiany kwoty zasiłku stałego pracownicy socjalni MOPS w Grajewie będą kontaktowali się ze stronami postępowania telefonicznie celem umówienia terminu wywiadu środowiskowego. Dzień przeprowadzenia tego wywiadu należy traktować, jako pierwszy dzień postępowania wszczętego z urzędu w tych sprawach. Uniemożliwienie przeprowadzenia wywiadu środowiskowego (np. nieobecność w miejscu zamieszkania w wyznaczonej przez pracownika socjalnego godzinie wywiadu) będzie wiązała się z możliwością zastosowania art. 11 ust. 2 ustawy o pomocy społecznej i w konsekwencji uchylenie decyzji o przyznaniu zasiłku stałego. Z poważaniem Barbara Pieńkowska Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie  

Pełna treść wiadomości na: mops.grajewo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=203:kryteria-dochodowe&catid=1:latest-news
mops.grajewo.pl, Źródło artykułu: mops.grajewo.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grajewski - powiat północno-zachodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Grajewie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grajewo, Rajgród, Szczuczyn, Radziłów i Wąsosz zajmując w sumie powierzchnię 967,24 km2.

  W gospodarce powiatu dominują: rolnictwo, handel, usługi oraz agroturystyka. W stolicy - Grajewie - działają  między innymi: Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL oraz ZAKREM Sp. z o.o.

  Atrakcje przyrodnicze regionu stanowią: Biebrzański Park Narodowy, rezerwat przyrody Czerwone Bagno oraz Obszary Chronionego Krajobrazu "Dolina Biebrzy I" i "Jeziora Rajgrodzkie", zaś do wartych zobaczenia zabytków zaliczamy: neogotycki Kościół Trójcy Przenajświętszej, Wieżę ciśnień z 1896 w Grajewie czy zespół dworski z przełomu XVII i XVIII w w gminie Szczuczyn.

  Przez powiat grajewski przebiegają drogi krajowe: DK nr 65 z  Białegostoku do Ełku oraz DK nr 61 z Warszawy do Suwałk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola