Środa, 23 Maja 2018   imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 
Strona główna Wiadomości Wydarzenia Zdjęcia Wideo Baza firm Ogłoszenia Pogoda Dodaj własne ogłoszenie Dodaj wizytówkę firmy Dodaj własny artykuł Dodaj własne zdjęcia Dodaj własny film
 

Jacek Pochłopień redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost”. Tygodnik opinii i dyskusji

Data publikacji: 2017-08-28, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A ADrukuj
Dodaj do:nkFacebookWykopmyspace 
 
Jacek Pochłopień redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost”. Tygodnik opinii i dyskusji

Jacek Pochłopień został redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost”. Rok po faktycznym objęciu kierownictwa redakcji jednego z najbardziej opiniotwórczych tygodników, w stopce numeru 35/2017 sprzed jego funkcji zniknęły litery p.o. 

Zmiana wydaje się formalna, ale ma głębsze znaczenie. Potwierdza, że Pochłopień z sukcesem realizuje strategię wydawcy, aby tworzyć w przestrzeni medialnej miejsce wolne od wojny polsko-polskiej i podziałów plemiennych, aby wrócić do podstaw dziennikarstwa i zajmować się sprawami ważnymi społecznie, aby występować w dobrze pojętym interesie społecznym. 

Dzisiaj „Wprost” jest chlubnym wyjątkiem na brutalnie podzielonej scenie mediów zaangażowanych politycznie, stojących na barykadach wojny, którą same napędzają i podsycają. Na łamach tygodnika swoje felietony publikują m.in. Ryszard Czarnecki i Jan Rokita, ale także Magdalena Środa i Ewa Wanat. Swoje miejsca mają tu również Waldemar Skrzypczak, Paweł Kowal, Jan Śpiewak i Jan Wróbel. 

„Jeśli chcecie czytać tylko o tym, że PiS jest dobry, a opozycja zła – jest to możliwe. Jeśli wolicie się dowiadywać tylko tego, że PiS jest zły, a opozycja dobra – są i takie media. „Wprost” podchodzi do rzeczywistości bez partyjnych uprzedzeń” – pisze Jacek Pochłopień we wstępniaku do najnowszego wydania tygodnika – już jako redaktor naczelny. I zaprasza do twórczej dyskusji, bo - jak podkreśla - zbiorowa mądrość i suma pomysłów, idei, inicjatyw dają lepsze efekty niż szczegółowy plan najlepszego stratega. „Wprost” ma pozostać miejscem takiej właśnie dyskusji.  

O tym, że takiego miejsca, że merytorycznej i rzetelnej rozmowy w mediach brakowało świadczą m.in. wyniki oglądalności serwisu Wprost.pl, którego liczba użytkowników przekroczyła 2,1 mln, a liczba odsłon – 10 mln. Blisko dwukrotny wzrost w ciągu roku statystyk serwisu to zasługa młodego zespołu redakcyjnego Wprost.pl, który pod okiem redaktora naczelnego i z jego wsparciem tworzy portal, w którym czytelnik może znaleźć nie tylko najnowsze informacje, ale również różne spojrzenia i oceny bieżących wydarzeń i ma szansę zapoznać się z szerszym spektrum opinii bez narzucania jedynie słusznej linii.

Konsekwentna obrona podstawowych wartości dziennikarskich i przypominanie o tym, jakie zadania i funkcje mają do spełnienia media, to przyjęta przez wydawcę strategia długoterminowa dla „Wprost”. „Jacek Pochłopień udowodnił, że dobrze rozumie tę strategię i potrafi jej bronić nawet w trudnych, gorących momentach. Jest gwarantem tego, że „Wprost” nie uwikła się w bieżące spory polityczne i że pozostanie wierne credo tygodnika, które na pierwszym miejscu stawia interes społeczny” – mówi wydawca tygodnika, Michał Maciej Lisiecki. 

„Wprost”, pozostając poza bieżącym sporem politycznym i pozostawiając sobie rolę recenzenta wydarzeń, jest jednocześnie orędownikiem przedsiębiorczości i konsekwentnie wspiera polskich przedsiębiorców. Pod marką i patronatem „Wprost” wręczane są m.in. nagrody dla największych polskich firm (Polska Dwusetka), dla firm najbardziej innowacyjnych (Innowatory Wprost), dla najciekawszych produktów finansowych (Portfel Wprost) oraz dla największych i najbardziej dynamicznych firm w regionach (Orły Wprost).      

Jacek Pochłopień kieruje redakcją tygodnika „Wprost” od sierpnia 2016 r. Od sierpnia 2015 r. był zastępcą naczelnego odpowiedzialnym m.in. za projekty specjalne. Wcześniej przez blisko 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Forbes”, kierował także działem Biznes tygodnika „Newsweek Polska” oraz był redaktorem prowadzącym "Pulsu Biznesu". Zastępcą Pochłopienia jest Marcin Dzierżanowski, od wielu lat związany z Wprost, w 2007 roku nominowany do nagrody Grand Press w kategorii News oraz do nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego za artykuły publikowane w tygodniku „Wprost”.

Średnie rozpowszechnienie „Wprost” w pierwszym półroczu 2017 r. wynosiło 87 730. Tygodnik dłuższego czasu konsekwentnie realizuje strategię zwiększania zasięgu dotarcia ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju zasięgu wydań cyfrowych. Tygodnik intensyfikuje też swoją obecność w serwisach społecznościowych (prawie 190 000 fanów na Facebooku oraz 445 000 obserwujących na Twitterze) i stawia na rozwój nowego serwisu internetowego (ponad 2 100 000 użytkowników i ponad 10 000 mln odsłon w sierpniu 2017). 

 

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: PMPG POLSKIE MEDIA S.A., Autor zdjęć: PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 

 Ważne telefony w Grajewie

ZDROWIE
     
Pogotowie ratunkowe 999 lub 112
     
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży. SPZOZ. Filia w Grajewie 86 272 27 00


 
Szpital Ogólny im. W. Ginela w Grajewie 86 272 32 71
     
BEZPIECZEŃSTWO
     
Policja 997 lub 112
     
Komenda Powiatowa Policji w Grajewie 86 474 18 12
     
Straż Miejska 986 lub
86 273 08 30
     
Straż Pożarna 998 lub 112
     
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie 86 272 02 10
     
URZĘDY / INSTYTUCJE LOKALNE
     
Urząd Miasta Grajewo 86 273 08 00
     
Starostwo Powiatowe w Grajewie 86 273 84 63
     
Sąd Rejonowy w Grajewie 86 272 25 25
     
Prokuratura Rejonowa w Grajewie 86 272 31 03
     
Powiatowy Urząd Pracy w Grajewie 86 261 30 11
     
Urząd Skarbowy w Grajewie 86 272 30 18
     
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie 86 273 87 09
     
SŁUŻBY TECHNICZNE
     
Pogotowie energetyczne 991
     
Pogotowie gazowe 992
     
Pogotowie ciepłownicze 993
     
Pogotowie wodno-kanalizacyjne 994
     
KULTURA
     
Grajewskie Centrum Kultury 86 272 29 91
 

Biblioteka Publiczna Miejska w Grajewie 86 272 36 28
     
TRANSPORT
     
PKS Grajewo. Informacja 86 272 25 01Postój Taxi Grajewo 86 272 27 37
     
Krzysztof Purzeczko TAXI Osobowe Grajewo 606 298 318
_______________________________________________________
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat grajewski - powiat północno-zachodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Grajewie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grajewo, Rajgród, Szczuczyn, Radziłów i Wąsosz zajmując w sumie powierzchnię 967,24 km2.

W gospodarce powiatu dominują: rolnictwo, handel, usługi oraz agroturystyka. W stolicy - Grajewie - działają  między innymi: Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL oraz ZAKREM Sp. z o.o.

Atrakcje przyrodnicze regionu stanowią: Biebrzański Park Narodowy, rezerwat przyrody Czerwone Bagno oraz Obszary Chronionego Krajobrazu "Dolina Biebrzy I" i "Jeziora Rajgrodzkie", zaś do wartych zobaczenia zabytków zaliczamy: neogotycki Kościół Trójcy Przenajświętszej, Wieżę ciśnień z 1896 w Grajewie czy zespół dworski z przełomu XVII i XVIII w w gminie Szczuczyn.

Przez powiat grajewski przebiegają drogi krajowe: DK nr 65 z  Białegostoku do Ełku oraz DK nr 61 z Warszawy do Suwałk.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola